מה מצפה לנו באלמנטור 2021 – שיפורי ביצועים ועוד

פיניתי לעצמי קצת יותר משעה וחצי לצפות בלייב מעניין שנעשה עם אריאל קליקשטיין - CTO ואחד הפאונדרים של אלמנטור. זה מה שהיה לו לומר.
Elementor 2021 Blog Header

תוכן עניינים

לכבוד סיכום שנת 2020, קבוצת הפייסבוק "קהילת אלמנטור ישראל" ראיינה את אריאל קליקשטיין – CTO ואחד הפאונדרים של אלמנטור. היה מאוד מעניין לשמוע על התוכניות של אלמנטור ל 2021 ושמחתי שנתנו דגש על עניין הביצועים. בפוסט זה אסכם את הדברים בקצרה.

כדי לתת מסגרת לתוכן הפוסט, אני מצרף צילום מסך של האג'נדה מהלייב שהיה ואעבור על הנושאים הרלוונטיים לפי סדרם בתמונה. אם יש משהו שאין מה להרחיב עליו, אדלג.

צילום מסך מהלייב

שיפורי ביצועים

Dom Improvements

למעשה אפשרות זו קיימת כבר (אם כי לא מאופשרת כברירת מחדל כדי למנוע בעיות תאימות באתרים ישנים או באתרים עם קוד מותאם אישית) ואני לא בטוח אם הכוונה שיהיו עוד שיפורים בגזרה הביצועים של ה DOM או רק בגזרת התאימות.

Dynamic Assets Loading

בשורה מעולה לכל משתמשי אלמנטור! השיפור הוא בשני אספקטים כרגע וכנראה מדובר בעבודה מתמשכת של שיפורים גם בהמשך.

  1. Widget JS Handlers – ההנדלר יטען דינמאית רק בשימוש של הווידג'ט בעמוד
  2. Swiper – הספרייה תטען רק בשימוש של אלמנט הדורש זאת בעמוד

בשני המקרים, תהיה השפעה על מפתחים שלא יוכלו לסמוך על הטעינה שתקרה בכל מצב. מעתה במקום לקבל מיידית את ההנדלר או מופע של Swiper, יוחזר Promise. תוכלו לקרוא פרטים נוספים בבלוג המפתחים של אלמנטור.

שיפורים אלה, בנוסף ל CSS rendering performance improvements שנעשה בגרסה 3.0, נותנים בוסט לאלמנטור בגזרת הביצועים וזו בשורה משמחת לאחר תקופה ארוכה שהיתה בעיה בנושא. ראוי לציין גם שאריאל קליקשטיין הדגיש שכל שנת 2021 תהיה עם עבודה ממוקדת על ביצועים וכנראה יהיו שיפורים נוספים.

Kits

הכוונה ב- Kits היא היכולת לייצר style kit שיכול לכלול הדר, פוטר, עמודים ומגוון הגדרות של פונטים וצבעים ולשמור את זה כקיט.

נושא ה kits לא היה קיים באלמנטור out of the box ובשביל זה היינו חייבים להשתמש בתוספים כמו Style Kit של analogwp. כעת, אלמנטור מתכוונים להכניס את זה לבילדר מה שיאפשר לנו ליצור קיטים ואז בקלות לייצא אותם ולייבא אותם לאתר אחר.

Marketing Tools

Landing Pages

פחות מרגש אותי אישית אבל יתכן ויש לזה ביקוש. לא מדובר בפונקציונלאיות חדשה אם כי בפישוט העבודה על דפי נחיתה וסידור מאורגן שלהם יותר בניהול הדפים. כמו כן, יתווספו הרבה תבניות מוכנות של דפי נחיתה.

Form Submission

זו כן יכולת חדשה שהאמת היתה must מ day one ומשום מה לא היתה קיימת עד היום באלמנטור. כל אתר כמעט היה צריך את זה וכולנו מכירים את התוספים עשו בשבילנו את העבודה. אז מהיום, מובנה באלמנטור.

Custom Code

אני לא בטוח למה זה הוכנס תחת קטגוריה של Marketing Tools, אני מניח שבגלל פייסבוק פיקסל וגוגל אנליטיקס, אולי הצרכים הכי מוכרים של היכולת.

כמו שמובן מהשם, מדובר ביכולת להכניס קוד שלנו לתוך מקטע בדף. נראה שאלמנטור עשו את זה בצורה מעולה, כולל הגדרה נרחבת לאיפה בדיוק להכניס את הקוד, תנאים באילו עמודים להופיע, ארגון כל הסניפטים בצורה נוחה. שוב, עוד חתיכה בפזל שהיה צריך תוסף בשבילה (למי שהשתמש בתוסף בשביל זה) וכעת מובנית באלמנטור.

הדבר היחיד שאולי חסר בפיצ'ר, זה היכולת לעשות enable\disable לכל סניפט בנפרד או בצורה גורפת מבלי לעבור כל סניפט ולשחק עם התנאים.

Conditional Logic

אלמנטור ממשיכים להפתיע עם עוד יכולת מבוקשת ששוב מחליפה שימוש בתוספים צד שלישי. הפעם מדובר ביכולת לשנות התנהגות בדף על פי תנאים. לא ברור בדיוק אלו תנאים יתמכו והאם תהיה תמיכה ב ACF למשל, נחכה ונראה.

WooCommerce

לא היה יותר מדי פירוט על הנושא מעבר לתמונה.

Editor

Mega Menu

מסתבר שזו יכולת מאוד מבוקשת ואלמנטור קשובים לקהילה. רק מקווה שיפתחו את זה בצורה טובה ולא כמו ש Jet עשו.

Code Highlighter

עוד פיטצ'ר נחמד מאוד שיהיה כלול באלמנטור ויחסוך שימוש בתוסף נוסף. אשקול לעבור אליו באתר שלי אם אראה שהוא טוב יותר.

כללי

דברים שלא היו רשומים אבל הוזכרו בעל פה:

Loop Template

אחד הדברים שלא מובן איך לא נתמכים עוד out of the box אבל הנה זה בא סוף סוף. אריאל ציין שזה לא יהיה כמו המימוש של ele custom skin אלא משהו נכון יותר לטעמו. יש למה לצפות.

שיפורים נוספים בעורך

לא היה פירוט אבל הרצון הוא עורך טוב יותר עם יכולות משופרות עם דגש לעבודת מעצבים.

סיכום

יש המון למה לצפות ב2021 מאלמנטור. אני שמח לראות שיש שיפורים בכל הנושאים והכי חשוב גם בביצועים. לא הזכרנו בפוסט בכלל את Elementor Cloud שזה דבר נוסף שב2021 יתפוס יותר תאוצה אבל פחות נוגע לליבה של אלמנטור.

0 0 דירוגים
דרג את הפוסט

תוכן עניינים

אם יש לכם שאלות על הפוסט או רוצים להעיר משהו, השאירו תגובה ואענה בהקדם.

הרשמה
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות

גם הפוסטים הבאים יעניינו אותך

0
אשמח לשמוע את דעתכם, מוזמנים להשאיר תגובהx