תוספים מומלצים לאלמנטור

אלמנטור הוא כלי מדהים בפני עצמו. אבל אם אתם רוצים אותו על סטרואידים, יש כמה תוספים שתוכלו להתקין כדי הוציא ממנו את המיטב. קראו על תוספים מומלצים לאלמנטור.
Elementor Plugins

תוכן עניינים

אני אוהב להשתמש באלמנטור. אולי מתישהו אעבור ל- Oxygen ולו בגלל ההבדל בביצועים. אבל עד אז אלמנטור הוא הפייבוריט שלי.

הלוואי שבאלמנטור יקדישו זמן לשיפור הקוד בייס שלהם ול"הרזיית" התוסף כמו הם מקדישים לפיתוח המוצר מבחינת יכולות. הם טוענים שהם עושים את זה אבל כנראה לא מספיק.

אבל הפוסט הזה הוא לא על ביצועים, הוא על אלמנטור ועל כמה מהתוספים לאלמנטור שאי אפשר בלעדיהם.

למה צריך תוספים לאלמנטור

אלמנטור הוא מדהים פבני עצמו אבל בכל זאת יש דברים שניתן לעשות רק באמצעות קוד php, שאילתות sql, קוד js או CSS.לפעמים זה אולי הפתרון הנכון והקל אבל לפעמים הרבה יותר פשוט להתקין תוסף שמרחיב את היכולות של אלמנטור. בנוסף יש דברים שהם לא קשורים לאלמנטור אבל נחמד להשתמש בהם כוידג'טים מהחלונית של אלמנטור שניתן לערוך עם אלמנטור מאשר באמצעות וידג'ט שמכניסים עם שוקרטקוד.

ברשימה יש תוסף אחד שהוא כמעט חובה (במקרה שאתם צריכים את היכולות שלו) ועוד כמה כאלה ששוה להכיר.

בכל התוספים המוזכרים, ישנו מסך הגדרות בו ניתן להדליק ולכבות פיצ'רים. השתמשו בזה כדי להדליק רק את אלו שבאמת תצטכרו.

רשימת תוספים מומלצים לאלמנטור

dynamic.ooo

אם יש רק תוסף אחד שתתקינו, dynamic.ooo הוא התוסף. המפתחים האלה עשו עבודה מטורפת עם האפשרויות שהם נותנים וכל זה תוך שמירה יחסית על מהירות. אם האתר שלכם מנצל את היכולות של ACF (או Pods או Toolset), החיים שלכם יהיו הרבה יותר קלים עם dynamic.ooo.

dynamic.ooo features

אלו באמת רק חלק קטן מאוד מהיכולות, כנסו לאתר ותלמדו על כל מה שיש לתוסף להציע.

ישנו חיסרון קטן לאנשים לא טכניים שבתוסף הזה יש דברים קצת מתקדמים שלא ברור מיד איך להשתמש ויש עקומת למידה. לדעתי זה בכל זאת שווה את זה ועם תעברו על הדוקמנטציה של התוסף ותשחקו איתו קצת ואולי תראו כמה סרטוני יוטיוב עם הסברים, אתם תסדרו.

PAFE – Piotnet Addon For Elementor

זהו עוד תוסף עם יכולות מורחבות ומתקדמות מאוד שאין ברוב התוספים לאלמנטור. גם הוא קצת "סובל" מעקומת למידה אבל גם הוא שווה את המאמץ. חסרון נוסף שיש בו שהוא קצת באגי מדי פעם אבל יש לציין שתיקונים ועדכונים נעשים לעיתים תכופות. התוסף מוצע במחיר שווה במיוחד של 60$ לרישיון LTD. באתר כתוב שזה מבצע לזמן מוגבל אבל האמת שהוא נמשך כבר כמה חודשים טובים.

pafe features

Elementor Extras

בשונה מ dynamic או pafe כאן כבר לא מדובר בהרחבת יכולות שלא קשורות ישירות לאלמנטור אלא ברשימת ווידג'טים שפשוט עושה חיים קלים יותר. ממפת גוגל נורמלית לשם שינוי, יכולת להגדיר custom loop לפוסטים, off canvas, breadcrumbs, dynamic conditions ועוד.

elementor extras features

Unlimited Elements

תוסף ישראלי שלא מרחיב יכולות אלא נותן יכולות עיצוביות חדשות. הוא מעניין במיוחד בגלל דבר אחד שנקרא Widget Creator. זוהי יכולת שלא מצאתי בשום תוסף אחד ובאמת כל הכבוד להם על הרעיון המגניב. הרעיון הוא שתוכלו לפתח וידג'טים לאלמנטור בעצמכם בעזרת התוסף. תוכלו להתחיל מוידג'ט קיים ולהרחיבו או להתחיל מאפס והכל בצורה נוחה וברורה.

לדעתי יש גם בעיה ברעיון הזה משום שהרבה משתמשים לא יסתדרו עם זה אבל למי שלא מפחד מקצת קוד (בעיקר html & css) שווה לנסות.

אני רוצה לציין לטובה את עמית קרן (מפתח התוסף) על ההשקעה בהדרכות המפורטות ביוטיוב.

כשתתקינו את התוסף לא תראו שום דבר חדש באלמנטור וזה משום שבדיפולט כולם מכובים. אם תרצו משהו, תצטרכו לגשת להגדרות ולהפעיל באופן ספציפי כל וידג'ט.

unlimited elements for elementor features

ACF Frontend for Elementor

תוסף שכל מטרתו לערוך דאטה של האתר שלכם מהפרונטאנד עם תמיכה ב ACF. מי שצריך את זה יודע שלא פשוט למצוא תוסף טוב כזה ועוד שרובו בחינם. יש בעיה מרגיזה בתסוף שהוא טוען את עצמו בכל עמוד, כנראה זוהי מיגבלה כדי שנוכל לעבוד איתו בכל העמודים. כך שאם אתם יודעים על עמודים מסוימים שלא תשתמשו בו, הסירו את הטעינה באמצעות Asset Cleanup לדוגמה.

Element Pack

תוסף מפוצץ בוידג'טים יפים מאוד. ניתן לכבות את אלה שלא בשימוש. אני קצת חושש מהתוסף הזה בגלל האוברהד לדף (CSS & JS) אבל אם בכל זאת עיצוב ויופי חשובים לכם זהו אחד התוספים עם יותר אפשרויות שאני מכיר והוא יכול לחסוך לכם התקנה של כמה תוספים אחרים למשל – Weather, Google reviews ועוד.

element pack features

Elementor Custom Skin

לתוסף הזה יש רק מטרה אחת והוא עושה אותה מצוין. הוא נותן את האפשרות ליצור טמפלייט לולאה באצעותה תוכלו לתת כל מראה שתרצו לרשימת הפוסטים למשל. יש אפשרות לעשות דברים דומים גם ב dynamic.ooo וב Elementor Extras שהזכרתי קודם. אבל אם אתם מעדיפים את השיטה של תוסף אחד שעושה משהו אחד בלבד וטוב, שווה לכם לבדוק אותו. אגב, יש להם גם תוסף ל dynamic condition שגם אותו יש בתוספים אחרים כמו dynamic.ooo או pafe אבל כמו עם ה custom skin, אצלם זה תוסף שעושה משהו אחד בלבד ובצורה טובה.

שווים אזכור

עוד שלושה  תוספים שנותנים ערך מוסף ושווה להעיף מבט

סיכום

בסופו ל דבר התקנה של תוספים מרובים לא מומלצת. במיוחד במקרה של תוספים לאלמנטור שיש הרבה יכולות כפולות בין תוספים. מומלץ להתקין רק מה שתצטרכו ולהעדיף תוסף רזה שעושה מה שצריך על פני תוסף מפוצץ בפיצ'רים שלא תשתמשו בהם.

ברשימה זאת המלצתי על אלו שנראים לי שנותנים ערך מוסף גדול ואם אתם נזקקים ליכולות שלהם, בהחלט שווה לנסות.

0 0 דירוגים
דרג את הפוסט

תוכן עניינים

אם יש לכם שאלות על הפוסט או רוצים להעיר משהו, השאירו תגובה ואענה בהקדם.

הרשמה
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות

גם הפוסטים הבאים יעניינו אותך

0
אשמח לשמוע את דעתכם, מוזמנים להשאיר תגובהx