איך להקים ב2 דקות שרת וורדפרס מקומי עם NET Core

אם אתם מחפשים דרך קלה לבצע התקנת וורדפרס על שרת מקומי או איך להתקין וורדפרס על המחשב שלכם ובמיוחד אם אתם כאלה שלא חולים על JS או PHP, הכירו את האפשרות הזאת.
Running Wordpress on NET Core

תוכן עניינים

האמת היא שכשאני נתקלתי בזה פעם ראשונה התקשיתי להאמין. וורדפרס מקומי על NET Core? זה הרי הסמל של PHP, מאות אלפי שורות קוד – רובם PHP – שהתחילו אי שם בשנת 2003 ועד היום. בנוסף ממתי שרת וורדפרס מתקשר למשהו אחר מלינוקס עם שרת ווב מותאם?

אבל מתברר שזה בהחלט קיים וזה פשוט ואפילו עובד מעולה. תוכלו לבצע התקנת וורדפרס על שרת מקומי תוך דקות בודדות.

למה צריך וורדפרס על NET Core

אני לא מתכוון להגן על הטענות של יוצרי הפרויקט ולחוות דעה על האם זה נצרך בכלל. רק אזכיר כמה יתרונות לכאורה בהרצה עם NET Core, כמו מהירות ואבטחה.

אבל אני חושב שזה פחות עניין של בואו נשווה איך עדיף לתפעל את וורדפרס אלא יותר עניין של מאגר ידע אנושי בכל חברה. כלומר, יכול להיות שחברה שמתבססת על טכנולוגיות של NET Core יהיה לה עדיף שגם וורדפרס ימשיך את אותו קו. מה שעד היום היה מחייב אותה לעבוד עם טכנולוגיות נוספות או לשכור שירות של חברה חיצונית.

צריך להבין שזה לא רק העניין שוורדפרס יעבוד כך אלא זה אומר שכל האקו סיסטם הוא NET Core לגמרי. זה עדיין יוכל לרוץ על שרת ווב בלינוקס (NET Core הוא Cross Platform מלא) אבל גם יוכל לרוץ על שרת ווינדוס ב Azure ובקיצור להתנהג כמו כל פרויקט NET Core רגיל. כמו כן, תוכלו להשתמש ב Visual Studio או Visual Code כדי לפתח וכדי לדבאג וכמובן לכתוב #C שהיא שפה הרבה יותר עשירה ומתקדמת מ PHP.

איך קורה הקסם

מדובר בכמה אנשים מצ'כיה שהרימו את הפרויקט הזה שנקרא peachpie כקוד פתוח. הם נעזרו ב Roslyn כדי לתרגם את כל וורדפרס ל #C! ויצרו מזה nuget package.

כעת כדי שיהיה לכם וורדפרס באוויר כל מה שנצרך הוא לפתוח פרויקט NET Core, להגדיר DB לכתוב ב #C (או #F למי שמעדיף) את ההגדרות הנצרכות של ה DB (שם, סיסמא וכו') וזהו. הריצו את הפרויקט ויש לכם וורדפרס בדפדפן!

למי שמותקן בכל מקרה במחשב סביבת dotnet, אין צורך להתקין משהו נוסף ומדובר בעניין של פחות מ 5 דקות כדי לקבל אתר וורדפרס.

מה עם פלאגינים ותבניות

כמו שכתבתי זה לא סוג של טריק שעושה אינטרופ בין שפות או משהו אלא זה ממש וורדפרס ב #C. אם כך, איך יהיה אפשר להתקין פלאגין שכתוב ב PHP?

אז יש כמה אופציות, ראשית יש הרבה פלאגינים שהם כבר תרגמו ותוכלו פשוט להיכנס לחנות (בדיוק כמו בוורדפרס רגיל) ולהתקין אותם.

במקרה שרוצים פלאגין שלא קיים שם או פלאגין שאתם כותבים, נדרשת פעולה של תרגום וקימפול מחדש כ #C. אבל אל דאגה לא נצרך משהו מיוחד מהמשתמש, זה תהליך באמת פשוט וממש קצר וזה יקרה לבד אם תעקבו אחרי ההוראות שלהם.

עקרונית תכולו לקחת אתר קיים שלכם כמו שהוא ולהעביר את כולו ל #C בצורה אוטומטית.

כמה מילים על מהירות

אחת הטענות של יוצרי הפרויקט היא שיפור מהירות, השאלה למה?

PHP היא שפת סקריפט. בכל הרצה הקוד נקרא, מתפרסר, מתקמפל ומורץ. והכל זמני, סשנים, קריאות DB. נכון יש opcode cache כמו APC ויש memcahched ועדיין זה טבעה וכך היא מיועדת להיות.

שפות NET Core לעומת זאת הן שפות שמתקמפלות מראש ל bytecode שהוא בתורו מתקמל בזמן ריצה לקוד בינארי (מה שנקרא JIT) ולכן הוא מהיר יותר מטבעו. כמו כן הסביבה לא זמנית ולכן קל יותר לשמור מידע שהושג כבר. מבחני ביצועים הם מציגים מראים באמת על שיפור ממשי בביצועים בכל מיני מקרי בדיקה.

סיכום

אני אישית אהבתי את הרעיון כי זה פותח עולומות חדשים לוורדפרס – לא חשבתי שאראה פעם וורדפרס שכתוב ב #C ולא כפרוטוטייפ מעניין אלא אמיתי ועובד. אפשר להתווכח לגבי יתרונות אבל בכל מקרה לחברות שעובדות כבר ככה, זו תוספת מעניינת. ובכל מקרה, האפשרות להתקין וורדפרס על המחשב שלכם בזמן קצר כל כך היא תענוג – כל התהליך הוא פחות יותר התקנת nuget package.

0 0 דירוגים
דרג את הפוסט

תוכן עניינים

אם יש לכם שאלות על הפוסט או רוצים להעיר משהו, השאירו תגובה ואענה בהקדם.

הרשמה
Notify of
0 תגובות
Inline Feedbacks
הצג את כל התגובות

גם הפוסטים הבאים יעניינו אותך

0
אשמח לשמוע את דעתכם, מוזמנים להשאיר תגובהx